ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: cirkev, kultura, sport, politicke strany
autor: Branislav Sepeši
e-mail: blsepesi@bb.psg.sk
pridané: 03-02-2006 8:40


Tvoje reči mi pripadajú, akoby ich hovoril nejaký komunistický cirkevný tajomník. Mimochodom v diele "Zapomenuté světlo" taký jeden je. Aj ten hovorí o tom, že veci, ktoré sú na spadnutie by sa mali akosi darwinisticky nechať zájsť prirodzeným vývinom.
A okrem toho napr. oprava jedného vitrážneho okna na kostole stojí stojí cca 800 000,-Sk. To by ten tvoj kamoš teda musel vyklčovať pol republiky, aby sa dali do poriadku všetky pamiatky, ktoré treba. A okrem toho Cirkev nedáva prachy len na reštauráciu pamiatok. V BB postavil Biskupský úrad za 3,5 milióna "Domov pre núdznych", pre (nota bene dosť nevďačných) bezdomovcov, ktorí sa tu môžu trikát denne najesť, ohriať osprchovať a 8 ľudí tam trvale býva. Stavia sa fungl nový hospic, spravuje sa cirkevná škola a cirkevné gymnázium, podporujú sa misie, tak domáce ako aj zahraničné. Rekonštruujú sa domovy pre dôchodcov, postavilo sa Diecézne centrum Jána Pavla II., centum rodiny, ktoré majú pre návštevníkov boahtú ponuku aktivít. Podotýkam, že pre všetkých návštevníkov, nielen pre "bigotných". To sú všetko celospoločenské aktivity. Lenže Cirkev s tým nejde na bubon a nepotrebuje okolo toho publicitu ako podnikatelia, či štát. Ergo sa o tom tamer nikto nedozvie. A keď o tom nevieš, myslíš si, že to neexistuje. A potom len takto kecáš (sorry za výraz). Možno by si mali niektorí kňazi, ktorí prežili perzekúcie uplatňovať ešte aj nejaké kompenzácie. Mnohí zahynuli v komunistických basách, uránových baniach, mnohí znášajú trvalé následky. Lenže oni trpeli pre Krista a na nejaké kompenzácie sa môžu vykašľať. Majú podstatne väčšiu zásluhu. A hlavne väčšie morálne právo na vyjadrovanie svojich názorov, ako ktokoľvek iný z prevrátených komunistov a podvodníkov, ktorí sú teraz pri moci. Aj na to ber, prosím, ohľad.

Pripájam sa k tatovi v názore, že reštituované majetky boli Cirkvi a cirkvám v 50-tych rokoch zhabané a majú teda na ne plné právo. A aj o tom trestnom oznámení ti musím povedať len to isté ako tato. Viem, že sa to podobá na rétoriku politikov. Ale pravdou zostane, že ak nemáš o niečom dôkaz, obviňovanie je len prázdne tliachanie, ba čo viac, poškodzovanie dobrého mena alebo ohováranie alebo ako sa to právnicky volá. O to viac, keď platí ešte stále prezumpcia neviny. Takže si skôr zváž, ako niečo povieš.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group