ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: Umelci
autor: libertarian
pridané: 03-02-2006 8:14


Katarina :

„Chcem .... chcem ... “

Ty chces same uslachtile veci . Kulturu, umenie, .... kulturny narod, podporu kultury, ...
Ale to vsetko stoji peniaze. A tie peniaze ocakavas od statu. Lenze stat ma prd, a nie peniaze. Peniaze musia davat obycajni ludia, ktori vstavaju o 5.00 , stoja v autobuse cestou do prace, v praci su stresovani svojimi sefmi, robia spinavu namahavu pracu, ...... a potom z toho zarobku zaplatia polovicu v dani z prijmu , v odvodoch a DPH. Vacsina z nich cely zivot nevkroci do diovadla – nemaju na to cas, peniaze a asi ani chut. Ty ocakavas, ze stat tymto ludom nasilim odoberie dane, aby ich venoval tvojim uslachtilym kulturnym zamerom.
Aj ti „umelci“ vo vcerajsej besede to cakaju. Len to nepovedia priamo, ale sa ohanaju heslami o kulture.

citujem:
„Ja len chcem mat moznost v tejto zhubnej komercnej dobe, ist svojou cestou. To je vsetko. Ak tym niekoho oberam o peniaze, ktore mohol vyuzit lepsie, je mi to luto.“

- Lenze peniaze, hodnoty, sa vytvaraju IBA v tej HNUSNEJ komercnej sfere. A tim nasim „umelcom“ je luto iba to, ze im zarobene peniaze nechceme davat.

Z takychto kulturnikov je mi zle ! V tej besede sa stale argumentovalo kulturou, ale mysleli stale na PENIAZE. Na NASE peniaze !


V EU dava stat 1,8 % HDP na kulturu. V SR polovicu. Ano, lenze prijmy v EU su DESATNASOBNE oproti SR. My vlastne platime VIAC, pretoze kultura je nadstavba , vsade platena az po tom, ako zaplatim stravu, byt, saty, energie. A nam po zaplateni toho nevyhnutneho zostava sakramentsky malo na kulturu !


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group