ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: Umelci
autor: katarina
pridané: 03-02-2006 2:12


Posledna odpoved. Mna nezaujima ani budova SND, ani to, ci clen umeleckeho suboru posobi v reality show a v podstate ma nezaujima ani politika a casto ani dianie v tomto state. Vsetky moje reakcie smerovali k jednemu jedinemu. Citim tu velku nedoveru ludi k umelcom a zrejme je poznecena dlhou dobou socializmu, kedy sa umelcom zilo nad pomery. Dnes je ina doba. Ja som mlady clovek a chcem tvorit umenie, mozno aj take umenie, ktore je kontroverzne, mozno aj take, ktore nezaplati sponzor, lebo je pre neho nepochopitelne. (a vzdelanych sponzorov je neuveritelne malo). Ja len chcem mat moznost v tejto zhubnej komercnej dobe, ist svojou cestou. To je vsetko. Ak tym niekoho oberam o peniaze, ktore mohol vyuzit lepsie, je mi to luto. Chcela by som zit v krajine, ktora je hrda, ze ma svoje umenie, svoju vlastnu tvorbu, ktora je hrda ze ma talentovanych ludi. Asi nie som v spravny cas na spravnom mieste.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group