ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: Umelci
autor: Jozef Filko
pridané: 03-02-2006 1:54


Problemom nie su dane. Problemom je kolko sa ich vybera a na co i ako sa pouzivaju.

Priznam sa, ze som sklamany z "niektorych" umelcov. Cakal by som, ze ako ista elita, budu skor vzorom pre obycajnych ludi a nebudu od obcanov pozadovat peniaze na vsetko. Ziarivym prikladom je nova budova SND (a spravcovska spolocnost). Ocakaval som, ze prejavia svoj intelekt a budu sa spravat napriklad v zmysle "Buducnosť patri tym, ktorych pamat siaha najdalej".
Nepopieram, ze su umelci, ktori sa minimalne podobne neangazuju, respektive, ze sa venuju tomu co ich bavi, teda umeniu. Ja si ani nedovolim ich pracu bezhlavo hodnotit.

Este nieco, spomenula ste, ze tu bez podpory nebudeme mat vyssiu kulturu, ale len reality show. Nuz ale ja som si veru nevsimol, ze by sami umelci spisali peticiu proti tymto reality show. Zeby im to bolo lahostajne? Co napriklad pan Dusan Cinkota? Clen umeleckeho zboru a komercnej reality show zaroven. Toto vsetko nie je len o peniazoch, ale i o charaktere.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group