ISSN 1335-8715

18-05-2004   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Thatcherizmus ako „reforma myslenia“

Reformy legendárnej M. Thatcher inšpirujú ešte aj po 25 rokoch po celom svete. Čo však imponuje viac než zmeny inštitucionálneho rámca pre štát a ekonomiku, je hodnotový posun britského obyvateľstva, ktorý sa udial počas 18-ročnej vlády konzervatívcov.

Reakcia na príspevok

RE: naozaj?
autor: Filip
pridané: 19-05-2004 11:37


Dosledok zosilnenia narodnooslobodzovacich hnuti, ktore silneli nie len v kolonialnom panstve velkej britanie.

Vysvetlil si osamostatnovanie, ale nie chaoticke osamostatnovanie.Tomu mohla VB podla Lukasa predist ak by sa viac angazovala spravnym (podla Lukasa) smerom.Potom by nemuseli byt byvale kolonie tak kde su teraz.

Bud uprednostnili okamzite vynosy z nasledneho predaja [tak ako u nas], alebo k tomu kroku alebo sa ich podiel roznymi trikmi postupne zmensoval

Ak uprednostnili okamzite vynosy z predaja, tak je to asi o tom ze jednoducho nemali skusenosti a javilo sa im to ako vyhodne.Iba na zaklade takejto skusenosti, sa mohli v buducnosti naucit uprednostnovat buduci prospech pred mensim/sucasnym.A vobec to nemuselo byt pre jednotlivca zle rozhodnutie, ak si myslel ze to z nejakeho dovodu potrebuje prave teraz spenazit(bola to jeho slobodna volba).
Triky - ano aj u nas to funguje, mam ale dojem ze to v Britanii nemohlo byt horsie(u nas iste na hrane zakona, mozno aj za nou).Ale to je o moralke naroda.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group