ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: LUKAS IDES DNES! STV!
autor: katarina
pridané: 03-02-2006 1:17


Nepodcenujem a vazim si ich. Ja sama som nemam rodicov z umeleckeho prostredia a dokonca nikdy neboli na opere a su to skvely a vynimocny ludia. Ale jedno si priznajme. Vy si skutocne mylsite, ze ludia su si rovny (vo vsetkych smeroch, okrem toho pred ocami bozimi. Zda sa mi, ze mi rozumiete ako to myslim. Nikoho nepodcenujem. Nikoho nevizdvihujem. Elitnost si predstavte ako urcitu danost, nie stav. Napriklad, ak vezmeme vzorku 100 ludi a pustime im hudbu Beethovena a k tomu si prehliadnu napr. Rubensove obrazy, tak ich reakcie budu rozne. Napriek vsetkemu sa nazdavam, ze iba velmi amla skupina ludi zareaguje na tieto podnety skutocne silnym sposobom. A to ze zareaguju, nie je otazkou vzdelania, alebo povodu, ale ich danosti a isteho stupna citlivosti pre umelecke dielo.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group