ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: LUKAS IDES DNES! STV!
autor: katarina
pridané: 03-02-2006 0:45


Dakujem za reakciu. Aj ked moj text v podstate nebol diskusnou reakciou, ale reakciou na konkretne vystupenie v TV. Je pravda, ze ekonomia nie je moje hobby, ale jedna vec je uplne jasna. Pragmaticka a systematicka. Vsetci, ktori pracuju (napr. aj ja popri studiu), odvadzame dane do statnej pokladne. A vsetci do jedneho tie dane v urcitom pomere vyuzivame. To, ze vsetci vyuzivame nemocnice skoly, atd., i ked aj tu je zaujimava otazka statnych vysokych skol (ved robotnika predsa nezaujima nejaka vysoka skola), to je asi vsetkym jasne. To su vseobecne pouzite peniaze, z ktorych si berieme v potrebnej miere vsetci, podla danych okolnosti. Akasi solidarnost. Existuje vsak este aj dalsia zlozka. Ja idem do opery a robotnik z vychodu ide na 5. ligu futbalu, ktora sa hra v jeho dedinke. Aký je v tom rozdiel ? Ziaden. Aj 5. ligu aspon ciastocne podporuje stat. Asi je to nechutne porovnat operu s futbalom, ale preco nie? Tymto vysvetlujem svoj nazor z predchadzajuceho prispevku a verejne sa priznavam,ze o ekonomii nemam sajnu. Ale nejdem o nej rozpravat pred zrakmi celeho naroda do TV.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group