ISSN 1335-8715

18-05-2004   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Thatcherizmus ako „reforma myslenia“

Reformy legendárnej M. Thatcher inšpirujú ešte aj po 25 rokoch po celom svete. Čo však imponuje viac než zmeny inštitucionálneho rámca pre štát a ekonomiku, je hodnotový posun britského obyvateľstva, ktorý sa udial počas 18-ročnej vlády konzervatívcov.

Reakcia na príspevok

RE: naozaj?
autor: Filip
pridané: 19-05-2004 10:49


"Vacsina onych institucii vytvara mala skupinka ludi s patentom na rozum. Maju dostatocny priestor v mediach, pretoze vacsina medii je napojena a v podruci velkeho businessu ktoreho zaujmom hraju do karat a tym sa tieto bezvyznamne a zvacsa intelektualne vyprahnute institucie dostavaju na oci verejnosti. Forma a osah nie je dolezita, dolezita je medializacia. Den danovej slobody, Index konkurencie schopnosti ekonomik…to je to, cim sa snazia posobit na verejnost. Omyli nepripustaju, vedome zavadzanie je ich beznou praktikou "
Deway, ale ved toto by mohol niekto z "praveho" pohladu povedat aj o tebe.
Ak sa stal chudobnym kazdy 10, nie je to tym ze klesol jeho prijem oproti priemeru,ale stale mohol(a mozno aj bol) vyssi ako v toho "kazdeho 4 chudobneho"?Potom sa asi iba zvysil rozdiel v prijme, co je pre teba urcite negativne.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group