ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: LUKAS IDES DNES! STV!
autor: katarina
e-mail: moonandsun@post.sk
pridané: 02-02-2006 23:35


Myslim, ze ste sa pravom obavali svojho vystupenia v televizii. Bolo totizto trapne. Som priblizne v takom veku ako Vy, pan Krivosik, ale arogancia s akou ste prezentovali svoje nazory bola neuveritelna. Okrem toho si mylsim, ze toho o kulture vela neviete, bohuzial. Svedci o tom aj Vas clanok, v ktorom pisete o dvoch spanielskych muzeach. Bohuzial ste si asi v Spanielsku neuvedomili jeden vynimocne dolezity fakt. V umeni (akomkolvek) existuje historicky odstup (minimalne 50 az 100 rokov) od vzniku diela. Mozno po 50 rokoch bude to dielo, po ktorom ste stupali, stat milion dolarov a mozno nie, ale podstatne je, ze popri vsetkych velkych majstroch, ktorých dnes obdivujeme (vo vsetkych sferach umenia), tvorili v tych istych casoch aj tzv. "kleinmeistri", ktorych historia pochovala do zabudnutia. V sucasnosti nedokaze nikto predpovedat, ako bude umenie vyzerat o 50 rokov. Nastastie. Preto je predcasne posudzovat sucasne umenie, lebo v kazdom pripade to je iba subjektivny nazor typu - paci/nepaci. Ale naspat k relacii. Vase nazory o robotnikovi z vychodu, ktory prispieva na operu boli viac ako smiesne. Vy si to skutocne myslite??? Nikde vo svete neexistuje kultura bez statnej pomoci, v akejkolvek podobe. Opakujem. Nikde. Chvalabohu. Inak by sme skoncili na urovni reality show. Bohuzial, taky je vkus 90 percent obyvatelstva celej planety. Ak by sa aj ti slachtici, o ktorych pisete v prispevku spravali rovnako, Prado by nemalo co vystavovat. Vas nazor Vam neberiem. Dokonca si o Vas mylsim, ze ste inteligentny clovek, ale nemali by ste sa vyjadrovat k temam, o ktroych toho vela neviete. Este chcem dodat, ze i ked studujem na umeleckej skole, s vyzvou umelcov nemam nic spolocne a absolutne ma nezaujima, dokonca suhlasim s Vami, zrusme ministerstvo kultury. Toto uvadzam iba preto, aby ste vedeli, ze je to moj sukromny (subjektivny)nazor. Prepacte mi dlzku prispevku, nezvyknem prispievat do diskusii, ani na fora, ale ... musela som.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group