ISSN 1335-8715

18-05-2004   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Thatcherizmus ako „reforma myslenia“

Reformy legendárnej M. Thatcher inšpirujú ešte aj po 25 rokoch po celom svete. Čo však imponuje viac než zmeny inštitucionálneho rámca pre štát a ekonomiku, je hodnotový posun britského obyvateľstva, ktorý sa udial počas 18-ročnej vlády konzervatívcov.

Reakcia na príspevok

skormna reakcia
autor: maja
e-mail: femin@post.sk
pridané: 19-05-2004 10:24


slovensky narod nie je blby...to som nikdy nepovedala:))
len obcas tak vyzera, ale tak to plati o tzv. nudnych nemcoch, tzv. skupych skotoch, tzv. blbych americanoch, tzv. nafukanych francuzoch atd.
ja viem, ze sa verejna mienka do urcitej miery ma pocuvat, ja som sa len snazila poukazat na fakt, kedy tento pojem vznikol a aky mal dosledok. vychazda z jasneho prepokladu davovosti o co sa vsetky tie izmy opreli a budu opierat-anonymmy blbi jednotlivec.
zaroven som sa snazila (v podstate som to mierila na nasu krajinu, resp. tie tzv. postkomunisticke)ze v nasom pripade, aj tie reformy, ci reformny kurz je ovplyvnovany sa mi zda niekedy az moc verejnou mienkou a nakoniec z toho aj od pravicoveho politika moze vyliezt v podstate pseudoreforma.
viem, kritizovat je to najjednoduchsie, ine je stat priamo pri ohnisku zodpovednosti...a ked sa vyhlasujem za konzervativne zmyslajuceho cloveka...tak aj akasi, no, solidarnost-dobrovolnost, musi pri tvrdom kurze existovat.
snad len tolko. ono sa tie debaty aj tak najlepsie vedu z oci do oci.:)))
pekny den


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group