ISSN 1335-8715

18-05-2004   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Thatcherizmus ako „reforma myslenia“

Reformy legendárnej M. Thatcher inšpirujú ešte aj po 25 rokoch po celom svete. Čo však imponuje viac než zmeny inštitucionálneho rámca pre štát a ekonomiku, je hodnotový posun britského obyvateľstva, ktorý sa udial počas 18-ročnej vlády konzervatívcov.

Reakcia na príspevok

suhlas
autor: Lukas Krivosik
e-mail: a@b.c
pridané: 19-05-2004 9:55


Maja, suhlasim s tebou, nech je to teda vlastenectvo.

Co sa tyka toho, do akej miery by mal politik respektovat nazory ludi, Winston Churchill povedal dve mudre vety: "Politik nema verejnu mienku nasledovat, ma ju viest!" (tuto vetu som ale v texte trochu poprel) a dalej ze "Najlepsi argument proti demokracii je pat minut stravenych s priemernym volicom".

Tiez o ludoch (zvlast u nas) a ich politickych nazoroch nemam iluzie, dokonca ak chces poznat moje nazory na akykolvek politicky prieskum tak garantujem ti, ze moj nazor bude presne opacny ako nazor vacsiny.

Problem je, ze ak politik privelmi nerespektuje verejnu mienku, pride niekto ako Fico, proste populista, co povie len a len to, co chce pocut vacsina.

Takze da sa debatovat do akej miery by mali zastupcovia ludu pocuvat svojich volicov. Nezabudajme vsak, ze aj europeisti (novodobe vtelenie socializmu, podobne ako nacizmus, komunizmus, enviromentalizmus, humanrightizmus, ci feminizmus) zakladaju svoju utopiu na tom, ze obcania su v zasade blbci a preto tu rychlo treba zaviest europsky brave new world.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group