ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: cirkev, kultura, sport, politicke strany
autor: jednokto
pridané: 02-02-2006 11:54


pokial ma niekto vo vlastnictve kulturu pamiatk, ma povinnosti na poli ochrany kulturneho dedicstva. Je jeho povinnostou, aby zo svojich nakladov sa o tuto pamiatku staral. Pokial jeho majetok na to nepostacuje, so skripajucimi zubami mozem predbezne povedat, ze by som videl moznost, aby mi prispel aj stat. Vyzaduje to dlhsiu diskusiu. Ale tento prispevok statu by bol mozny v pripade, ak majitel kulturej pamiatky nema na udrziavanie. Cirkev je najvacsi vlastnik pody. Prijmy z prenajmu atd atd...Pravnu subjektivitu maju diecezy (myslm ze aj fary). Pokial niekto by chcel prispevok od statu, musi deklarovat to, ze nema dostatok vlastneho majetku na to, aby ho udrziaval. Deklarovat sa to da tak, ze sa predlozi uctovna zavierka, zoznam nehnutelnosti a hnutelnsoti vo vlastnictve, prijmy atd. Ved aj ja ked by som chcel prispevok od statneho fondu byvania musim zdokladovat, ze nemam dostatok majetku na to, aby som si mohol sam kupit nehnutelnost na byvanie. Zaroven sa mi nezda logicke, aby niekto, kto tvrdi, ze nema dostatok vlastnych majetkov na udrziavanie kulturych pamiatok, ziskaval este dalsie pamiatky a pozadoval na ne dalsie prispevky.

ja nemam najmensi problem s vyberanim vstupneho v kostole..kludne nech ho vyberaju aj od turistov, ved ja tiez platim vstupne, ked idem do nejakej galerie alebo na hrad :) a nebudem mat nic proti tomu, ked daju zlavu alebo odpustia vstupne veriacim.

dost liberalne, nie? :)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group