ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: Do jedného vreca
autor: Branislav Sepeši
e-mail: blsepesi@bb.psg.sk
pridané: 02-02-2006 11:34


Som hlboko presvedčný, že podpora rodiny hoci aj daňovými bonusmi je správny krok. Už aj preto, že dieťa je nielen "požierač" štátnych peňazí, ale perspektívne aj ich "vytvárač". To je ale na dlhšie a myslím, že sme už aj tak dosť odbočili.
Pokiaľ si teda pamätám, nikde v Biblii som sa nedočítal nič o tom, že by dal Boh človeku homosexualitu. Čo ale človeku dal, bolo, že dal mužovi ženu. A naopak Sodomu a Gomoru za homosexualitu a ostatné hriešne výčiny vymazal z povrchu zemského. To je, čo sa píše v Biblii, o ktorú sa ja ako kresťan dosť pevne opieram. Okrem toho za tisícročia existencie človeka som nikde v Biblii ani inde nezaznamenal, že by Boh zrušil manželstvo medzi mužom a ženou, alebo že by ho nejako inak upravil, či liberalizoval.
Ak som použil pejoratívny výraz, nebolo to rozhodne z nenávisti. Aj homosexuál ako každý iný človek je objektom mojej kresťanskej lásky. Nikdy som proti nim nič nemal, nemám a ani ani nebudem mať, snáď iba s výnimkou, že ostentatívnym prezentovaním svojich sexuálnych praktík na verejnosti nepriaznivo vplývajú na mládež. I na ostatných. Preto sa ma trochu dotlo, že ma obviňuješ z neznášanlivosti voči týmto ľuďom. Avšak postavenie homosexuálneho zväzku na roveň klasickému manželstvu je zvrhlosť. Prečo, to je zase už o inom a už to tu bolo diskutované.
Okrem toho si dovolím poznamenať ešte jedno. Prečo si ľudia zvykli zo všetkého obviniť Boha a popierajú existenciu diabla. Akákoľvek nespravodlivosť - za všetko môže Boh, lebo to dopustil. Ale nie je to tak a už som tu o tom písal. Boh je všemohúci, to je pravda. Ale zo svojej všemocnosti vyňal slobodnú vôľu človeka. To je napísané v Katechizme Katolíckej Cirkvi (číslo ti presne nepoviem) a držia sa toho aj ostatné protestantské denominácie. Čo človek koná, koná z vlastnej vôle. A tá môže byť ovplyvnená tak Božím vnuknutím, ako aj vnuknutím diabla. (Nie nandarmo sa diablovi vraví aj pokušiteľ.) Ale výsledný skutok spraví človek sám. A to sa týka aj homosexuálneho správania.
Okrem toho sa v Katechizme píše, že čo pochádza od Boha je dobré. Takže ak niekto cíti homosexuálne, je to skôr záležitosť diablovho pokušenia.
Ale opakujem, každý človek je Božie stvorenie a potrebuje byť milovaný, nech je akýkoľvek. Ale prejavom lásky k človeku je aj upozorňovanie na chyby a nedostatky, ktoré robí. A iste ich robím aj ja. Toto je ale môj názor a preto ho prezentujem

"KDHaci beru kladne body za pomoc rodinam s detmi"
Čo bráni ostatným stranám trochu im z tých bodov ubrať?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group