ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: Do jedného vreca
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@slovnaft.sk
pridané: 02-02-2006 8:49


Sledujem už dávno problémy zdravotníctva a môžem povedať, že väčšina zdravotníkov vidí problém iba v peniazoch. Peniaze určite problém sú (a určite i budú), ale konkrérnych nápadov na zlepšenie zdravotníctva je menej. I v zdravotníctve prevláda komunistický duch - my sme tu pre záchranu života a o peniaze nech sa starajú ostatní. Bol som nedávno v štátnej nemocnici, kde mi veľmi pomohli. Ale čo sa týka prístupu k paciantovi je to hlboký socializmus. Ľudia tam čakajú ako za socializmu na banány a niekedy sa až po niekoľkých hodinách dozvedia, že stoja zle. Pacienti sa sami navigujú, kde vlastne majú ísť. Ale zdravotníci (i pacienti) nadávajú na Zajaca. Možno môže za všetko možné, ale nie za ich neschopnosť si zorganizovať pre pacienta priateľské prostredie. Celý systém má chyby, ale zdravotníci by mali začať od seba - na ambulaciách - nič by to nestálo a získali by si i väčšiu podporu verejnosti. Dnes už väčšinou chodím do súkromného zariadenia a ten prístup sa nedá porovnať. Ušetrím kopu času a jednajú so mnou ako so zákazníkom. O korupcii radšej nehovorím to je ako za socializmu - samozrejmosť.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group