ISSN 1335-8715

18-05-2004   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Thatcherizmus ako „reforma myslenia“

Reformy legendárnej M. Thatcher inšpirujú ešte aj po 25 rokoch po celom svete. Čo však imponuje viac než zmeny inštitucionálneho rámca pre štát a ekonomiku, je hodnotový posun britského obyvateľstva, ktorý sa udial počas 18-ročnej vlády konzervatívcov.

Reakcia na príspevok

Narodniarstvo
autor: Zolo
pridané: 18-05-2004 23:12


Ekonomicke vlastenectvo je neobycajne dolezite. Zbytocne ho rozdelovat na pravicove, lavicove, ci stredno-neideologicke. Kazde hrable k sebe hrabu, a my nemozme vynechat ziadne hrable.

Ci sme narodovci ako jednotlivci, alebo ako skupina kracajuca za spolocnym cielom je nepodstatne. Za Thatcherovu bojovali proti Argentine (takmer) vsetci bez ohladu na ich volebne preferencie. To potrebujeme aj my.

Musime budovat svoju krajinu bez ohladu na to, kto je vo vlade. A to vratane Teba mily Lubos. Ak nevlezies do zakopu, pretoze Malikova je hlavou statu, tak Ta tam dufam niekto dokope. Lepsi pripad, ako by som Ta ja mal kvoli tomu odstrelit...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group