ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: Do jedného vreca
autor: Branislav Sepeši
e-mail: blsepesi@bb.psg.sk
pridané: 02-02-2006 7:17


Neschopnosť? Nemáš potuchy o čom hovoríš.
Ako si v zdravotníctve vyjednáš normálne prachy, keď zákony sú prispôsobené tak, aby ti poisťovne nemuseli dať toľko, koľko potrebuješ. Včera si to mohol vidieť v TV - Prešovská nemocnica. Jednoducho poisťovňa povie: tu máte toľkoto a berte, viac vám aj tak nedáme. Jediné, čo ti zostane, je postaviť sa proti zákonu a začať štrajkovať. Ale ako? Keď sa postavíš s transparentom pred riaditeľstvo, na námestie, pred úrad vlády, na urgent ľudia v ťažkom stave chodiť neprestanú a začnú umierať. Keď prikročíš k miernejšej forme a ten urgent nejako pokryješ, hoci aj zvyšok špitála nebude fungovať, je to, ako keby si ani neštrajkoval. Na to nikto neskočí. V Izreali uspeli s ostrým štrajkom, máme to urobiť aj my?
Opakujem "jednať" sa nedá, lebo po reforme na strane poisťovní stojí zákon. Navyše sú už akciovky, ktoré musia tvoriť zisk, takže ich nijaká platba za pacient nezaujíma. Sú to iba obyčajné bankové inštitúcie. Toť vše.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group