ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

Nove SND
autor: Jozef Filko
pridané: 01-02-2006 19:16


Skromne by som chcel navrhnut, ze by sme mohli definitivne odovzdat novu budovu SND "elitnym umelcom". Som ochotny akceptovat, ze stat minie dalsich cca 500 (ak sa nemylim) milionov na dostavbu. Ale potom nech SND funguje bez statnych dotacii (niekolko miliard bolo hadam uz dost?!). Nech si na prevadzku zarobia sami, ked tu budovu tak potrebuju. Bude definitivne ich a mozu sa ukazat. Nech napriklad zdvihnu ceny na realnu hodnotu. Alebo nech si najdu sponzorov. Proste mna do toho nic, oni budu manazovat a ludia budu chodit na predstavenia, ktore ich zaujmu. Podmienkou zmluvy musi ale byt, ze budovu nemozu predat.
Ak to odmientu, potom je na mieste otazka, preco tu stavbu rovno nepredat. Ved napriklad popradcan nema len tak prilezitost prist do SND na nejake predstavenie, ale dane platit musi rovnako ako clovek z ba, atd.

Zrusenie Ministerstva kultury vyriesi hned dva problemy. Prvy, usetrime v statnom rozpocte a sance umelcov budu rovnake. Druhy, zbavime sa zbytocneho ministra (a uradnikov).


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group