ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: Do jedného vreca
autor: Branislav Sepeši
pridané: 01-02-2006 17:19


Nie som si istý, či viem, prečo ľudia na učiteľoch vidia len 2 mesiace dovolenky a 4 vyučovancie hodiny denne. Keď moja žena ešte robila učiteľku, videl som, koľko času jej zabrala príprava a to svedomitá. Okrem toho som videl, aká vynervovaná chodí zo školy a sám som si mal možnosť vyskúšať tento pocit v škole v prírode, kde som bol s ňou ako zdravotník. Poviem ti, ak to má človek robiť zo srdcom, je to na blázinec. A ak si ešte nemá za čo ísť aspoň na tie 2 mesiace oddýchnuť, tým skôr.
A čo zdravotníci. Ako si bystro poznamenal, staráme sa o vaše zdravie. A ešte so poznamenal, že aj nekvalifikovaný robotník zarobí na Západe viac ako tu. Ja len doplním. U niektorých zamestnávateľov zarobí viac ako ja aj na Slovensku. A tom to je. Keď kaderníčka ženu blbo ostrihá, vlasy dorastú. Ale ak sa ja pri rádioterapii seknem o milimeter, pacient príde o zrak. Hovorím o zodpovednosti, ktorá by mala byť hodnotená.
K diskusii vyššie: Inak proti privatizácii nie som ani v najmenšom. Ale privatizér by sa mal veci aspoň trochu rozumieť. Ak totiž polovicu ľudí prepustí a začne škrtiť vstupy, ani sa nenazdá a bude v strate, lebo bez zdrojov sa nedá vyrábať.
Ide to všetko na môj vkus nejako nerozmyslene. S.Štepka v hre Vygumuj a napíš vraví krásne slová: "Aj som im tam na tom výbore povedav: Najprv rozmýšlat až potom menyt. Ale ony setko tak rýchlo menia, že nemaju pritom kedy any rozmýšlat."


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group