ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: Financovanie kultúry + zrušiť MK
autor: andrej beno
e-mail: andrej100@post.sk
pridané: 01-02-2006 16:39


Ano a ten kopec mladych ludi teda nepobezi na festival, ked nebude dotovany, ale kupi si napr. CD a do buduceho roku bude rozmyslat ako si zarobit tolko, aby sa na ten festival dostali. A ten kopec mladych ludi a dva razy taky velky kopec ich rodicov nebude mat vykradnute penazenky, ale bude sa moct slobodne rozhodnut kam investovat svoje peniaze.

K ludovej kulture: Tvoj zaver je chybny, neplati, že každý má niečo. Pri každej dotácií niekto niečo získa a súčasne všetci stratia. Ziskava ten, kto nahovori ministerskym uradnikom, že práve jeho umenie je nanahraditelne a bez neho by kultura zahynula. Týmto spôsobom nevujadrí preferencie spotrebitel statku, ale minister prípadne jeho úradník de facto zlodej našich daní.

K mojmu spravidla: ako vysokoskolak zarabam viac ako skupiny s nižším vzdelaním. To je fakt, ale faktom je tiež že pokiaľ niekto kto má základné vzdlanie v noci napr. spí, alebo v lepšom prípade leží pri frajerke tak ja cez skúšky sedím do štvrtej rána nad takými vecami, z ktorých človeku zostáva rozum stáť. Ja, aby som dosiahol vysokoškolské vzdelanie som musel niečo obetovať, voľný čas i financie a necítim sa byť kvôli tomu nízkopríjmovým skupinám zaviazaný a nemám potrebu žehliť si svedomie voči nim...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group