ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: Do jedného vreca
autor: Milton
pridané: 01-02-2006 12:15


Ano ucitelia by si urcite zasluzili lepsi plat. Ovela lepsi. Spickovi ucitelia by mali mat plat ako spickovy manazeri. Ale to, ze taketo platy nemaju nie je chyba trhu ale chyba statu. Proste v statnom skolstve sa peniaze stracaju v lepsom pripade minaju neefektivne. Ved to nie su peniaze riaditela ani akcionarov ani rodicov tak co, naco by sa snazil o efektivitu. Nabere kopu ziakov urobi triedy po 35 ziakoch, da odstranit pliesne, ktore su moc na ociach a kupi si novy nabytok do kancelarie.

No a zdravotnictvo je ten isty pripad. Zajacova reforma je taka polovicata. Hovori nieco o zavadzani try a z casti ho aj zaviedol ale pokrok aj tak nevidiet prave koli limitom ktore si spominal, roznym inym regulaciam, povinnemu poisteniu. Su krajiny kde je zdravotnictvo plne sukromne, popripade charitativne, cirkevne a funguje ovela lepsie.
Hybridy nie su bohvieco.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group