ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

Financovanie kultúry + zrušiť MK
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@slovnaft.sk
pridané: 01-02-2006 8:54


Už pred cca 10 rokmi som si čítal nejakú literatúru od Petra Druckera o bolo tam i kopu podnetných informácií o fungovaní kultúry v budúcnosti. Stručne sa to dá nazvať ako aktivita a boj o návštevníka. Bola to kniha zo 70-tich rokov. Ako sa zdá naši umelci o tejto literatúre ešte nepočuli. Tóth možno nie je dobrý minister, ale tlačenie na aktivitu kultúrnych zariadení (napr. sledovanie návštevnosti) možno len privítať. Správcovská spoločnosť SND tieť nie je až taký zlý nápad (otázka je len aká kvalitná bude). Umelci sa však nejako zúrivo snažia dokázať, že sú nielen dobrí umelci ale i manažéri. Bol by som radšej, keby to dokazovali vo vlastných súkromných spoločnostiach a nie za štátne.
Ich ekonomické nápady na fungovanie SND z minulosti (dokončenie novej budovy + oprava všetkých starých budov + kompletné financovanie prevádzky všetkých budov) skôr svedčia o arogancii k daňovým poplatníkom ako o manažérskych schopnostiach.
Sám som členom tanečného klubu Karolína (máme tam veľa ľudí z Katarínky, ktorú určite mnohí členovia PS poznajú.) a viem čo je to zabezpečovať financovanie kultúry. Ministerstvo kultúry je pre mňa nezmysel a nevidím zmysel jeho fungovania. O jeho fungovaní mám pár pikošiek. Čo viem jedna pani, ktorá pracovala na MK zúfalo chcela nejakú prácu, lebo keď človek nič celý deň nič nerobí je to strašná nuda. Bolo to síce pred pár rokmi, ale myslím, že sa nič nezmenilo. Sám som chcel nejaké informácia z MK a bolo to zúfalé. Všetci zamestanci hľadali zámienku na to aby ma prepojili k niekomu a niektorí dokonca ani nepočkali čo to vlastne chcem. Po pol hodine som mal A4 zapísanú menami a číslami. Asi o týždeň som sa dozvedel, že nejaký umelec fyzicky napadol úradníka na MK. Ten ma odpinkol najrýchlejšie a mám pre toho umelca úplné pochopenie.

Takže treba ten "kultúrny stánok" zrušiť nech je tam už hocikto.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group