ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

RE: moderné národy =totalitné masy
autor: D
pridané: 29-01-2006 22:25


Odmieta pozitivisticky pristup k pravu a spravodlivosti v zmysle jeho odvadzania odtrhnute od existujuceho socialneho vedomia, na rysovacej doske, induktive od nejakych axiom, hovori sa tomu aj extremny racionalizmus)
Navyse Hayek velmi otvorene a spravne napadol pochybne rozlisovanie medzi prirodznym/prirodzenym a "uvedomelym", ked sme uz pri tom.
"veď vieme o čo ide, tak načo sa ťahať za slovíčka? "
Skus odpovedat na otazky, neviem o co ide a toto rozhodne za tahanie sa za slovicka nepovazujem.

" Ak rozšírime pojem kresťanské hodnoty, tak ako to robíš Ty nakoniec sa k ničomu nedopracujeme lebo zistíme , že kresťanmi sme všetci a nikto."

Netusim zial, na co tato veta nadvazuje. Skus mi to priblizit prosim.

"ústava reprezentuje všeobecne kresťanské hodnoty by bola nekonečná a bez zmyslu."
Ani ja na to nepovazujem za potrebne odpovedat resp. nevidim zmysel v hladani odpovede, ale ked si otvoris Lockea, tak zistis, od coho sa odvijaju klucove doktriny a ked si otvoris listy federalistov, najdes dalsie.(Hamilton,Madison,Jay)

"-fasizmus, nenachadzal dlho sympatizantov aj v USA? - vsetky myslienky nachádzajú samozrejme sympatizantov všade"
Lenze tu neslo o par marginalnych blaznov. Problem nie je v tom, ze by som to potreboval niekomu obuchat o hlavu ale problem je v tom, ze vidis nejaky nutny vztah medzi fasizmom a europou, ktory sa USA nijako zrejme netykal.

"keď je teda všetko všade rovnaké? "
Ked to take vidis, potom to zmysel nema. Pokym ale vidis len rozdiely, tam kde su v skutocnosti aj spolocne prvky, umelo vytvaras nejaku priepast, tak to pardon.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group