ISSN 1335-8715

25-01-2006   Branislav Jáger   Ideológia   verzia pre tlač

Koniec „nekresťanských“ konzervatívcov v Británii

Tak sa to konečne prevalilo. Stalo sa, čo sa muselo stať. Britská konzervatívna strana, celé desaťročia brániaca pozíciu takzvaného sekulárneho konzervativizmu, to nakoniec vzdala. Necelé dva týždne po zvolení svojho nového lídra verejne ohlasuje definitívny príklon na stranu ľavicového liberalizmu.

Reakcia na príspevok

RE: ???????
autor: D
pridané: 29-01-2006 19:00


Este ma napadlo. V tom clanku vyhadzuje Petrik na oci Hajekovi, ako dokaz jeho spreneverenia sa laissez faire liberalizmu, ze niekde hovori o tom, ze obmedzenie pracovneho casu a napr. povinna vojenska sluzba, ak su jasne stanovene pravidlami, nie su prehreskom proti konkurencii. Neargumentuje v prospech jedneho ani druheho, len urobil spravny zaver, ze one jasne pravidla, pokym postihuju vsetkych rovnako(su neosobne), nie su krokom proti konkurencii. Takze to podstatne prehliadol a videl len "obmedzenie pracovneho casu"(a tu navyse sam Cobden ako zakladatel laissez faire ho uznaval minimalne vo vztahu k detom) a "povinna vojenska sluzba"(co sa za Hajekovych cias azda javilo, mozno ako nezelana, ale nevyhnutnost.)

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group