ISSN 1335-8715

25-01-2006   Branislav Jáger   Ideológia   verzia pre tlač

Koniec „nekresťanských“ konzervatívcov v Británii

Tak sa to konečne prevalilo. Stalo sa, čo sa muselo stať. Britská konzervatívna strana, celé desaťročia brániaca pozíciu takzvaného sekulárneho konzervativizmu, to nakoniec vzdala. Necelé dva týždne po zvolení svojho nového lídra verejne ohlasuje definitívny príklon na stranu ľavicového liberalizmu.

Reakcia na príspevok

RE: Treba zmenu.
autor: D
pridané: 29-01-2006 12:02


"menia sa aj ich potreby a zakonite sa musia aspon ciastocne menit aj spolocenske modely"

Suhlasim. Spolocnost sa (postupne) meni(to mi pride ako lepsie slovo ako vyvija), menia sa potreby. A ak existuje nieco, co by malo byt prekazkou pri uspokojovani tychto "novych potrieb"(je to trochu symbolika,treba to vidiet) treba to zrusit alebo pre uspokojenie tychto potrieb vytvorit zakonom priestor ak su obmedzovane zasadne z inej pozicie ak samozrejme tieto potreby samozrejme nejdu proti slobode(potrebam) inych.
To je (Tvoja spravna) odpoved na to, preco by sme mali zostat otvoreni zmenam. Druha aletnativna je ta, ze dolezita je nielen minula skusenost ale aj buduca ci sucasna, voci ktorym by sme nemali zostat hluchy a slepi, tak ako vo vztahu k minulej skusenosti, ktora je ukotvena aj v socialnom vedomi.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group