ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

RE: Smrť Vinnetoua mnohých ľudí drží dodnes...
autor: mike
e-mail: dog20@bright.net
pridané: 29-01-2006 7:49


ja uz zijem v amerike vyse 36 rokov ale nepamatam ze by som tu kedy pocul meno vinnetou. a keby som isiel po ulici a zacal sa na neho pytat tak sadzam, ze by som sotva zavadil o koho co o nom ci karl mayovi (jeho stvoritelovi, ze ano) co pocul! preco zkratka tahate do diskuzie o amerike vinnetoua? fantazie, entertainment, nejaka ta story, nech uz z hollywoodu ci zo strednej europy (karl may bol hadam nemec) ubera tejto debate na vaznosti, realite, vecnosti.
a este menej realne je hovorit o "vrazdeni" indianov ci "zlocinoch" predkov americanov, tu uz zaciname pouzivat slovnik antiamerickych demagogov ci propagandistov. lebo ked je niekde vojna, ked sa zapasi v bitkach ci akych sarvatkach tak je to nieco ineho nez ked aky kriminalnik vrazdi s cielom typicky zlocineckym. ako ale vieme, vojnova propaganda nazyva akcie nepriatelskej strany prave ze takymi slovy aby nepriatela kriminalizovala. seriozneho dejepisca ci komentatora ale propaganda nie je hodna, sam sa s takou jednostrannostou radi moc nizko, nici si povest a reputaciu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group