ISSN 1335-8715

25-01-2006   Branislav Jáger   Ideológia   verzia pre tlač

Koniec „nekresťanských“ konzervatívcov v Británii

Tak sa to konečne prevalilo. Stalo sa, čo sa muselo stať. Britská konzervatívna strana, celé desaťročia brániaca pozíciu takzvaného sekulárneho konzervativizmu, to nakoniec vzdala. Necelé dva týždne po zvolení svojho nového lídra verejne ohlasuje definitívny príklon na stranu ľavicového liberalizmu.

Reakcia na príspevok

RE: ???????
autor: D
pridané: 27-01-2006 18:14


Prvy odstavec - problem nevidim. Pozeram sa na to rovnako.

""socialna spravodlivost" je chimera a vzdy v sebe skryva osobne zaujmy toho, kto sa jej dovolava."

Ano, ale to je konkretna predstava socialnej spravodlivosti, ktora sa spaja so socializmom. Samozrejme, len neviem, preco hovoris o chymere. Spravodlivost(a privlastok socialna je zbytocny, lebo teoreticke opozitum - nesocialna spravodlivost je nezmysel) vzdy zodpoveda len zaujmom toho, kto sa nejakej dovolava. To plati aj o Hayekovi. Ak odmieta nejaku predstavu "socialnej spravodlivosti", teda nejakych noriem, akymi maju byt merane vztahy medzi jednotlivcami a zaroven ponuka ine riesenie spravodlivosti(aj ked on povie samozrejme, ze pojem spravodilivosti v tomto kontexte je irelevatny,lebo ju nachadza v "spontannom rade"), ine riesenie usporiadania vztahov, ktore zase len zodpoveda jeho zaujmom(ved preco by to ziadal, lebo je to s nimi v rozpore,ani u masochistu to nie je inak),robi nieco ine ako ti, ktorych kritizuje?

"Pravo, zakonodarstov, sloboda"

Je jedno, za co svoju snahu vydaval v konecnom dosledku hlasal svoju verziu spravodlivosti.
Dokazy? Skor jeho navrhy, prezentacia jeho zaujmov, snaha presvedcit inych, ze to co ziada by mohlo byt v sulade aj s ich zaujmami.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group