ISSN 1335-8715

25-01-2006   Branislav Jáger   Ideológia   verzia pre tlač

Koniec „nekresťanských“ konzervatívcov v Británii

Tak sa to konečne prevalilo. Stalo sa, čo sa muselo stať. Britská konzervatívna strana, celé desaťročia brániaca pozíciu takzvaného sekulárneho konzervativizmu, to nakoniec vzdala. Necelé dva týždne po zvolení svojho nového lídra verejne ohlasuje definitívny príklon na stranu ľavicového liberalizmu.

Reakcia na príspevok

RE: tak tak
autor: jednokto
pridané: 27-01-2006 16:25


Martin, ja ti len dam jednu radu - vymazanim prispevku na tomto fore prevadzkovatel NEOBMEDZUJE pravo na slobodu slova. Sloboda slova a pravo na vyjadrenie svojho nazoru plati vo vztahu STAT-FYZICKA OSOBA. Vo vztahu fyzicka osoba-fyzicka osoba nemusi platit absolutne - pokial na sukromnom pozemku moj sused bude hovorit svoj nazor na mna,alebo na moju rodinu, ja mam plne pravo ho KVOLI TOMU vyhodit z mojho bytu, pozemku, garaze. Neposkodim jeho pravo na slobodu jeho slova, ale toto jeho pravo nezahrnuje moju povinnost ho pocuvat/respektovat na svojom dvore. Pravo na slobodu slova v sebe nezahrna povinost inej sukromnej osoby poskytovat prostriedky a priestor inej osobe na slobodne vyjadrenie nazoru, sloboda slova v sebe obsahuje povinnost statu nezasahovat do slobody slova osoby. Sukromna internetova stranka (ale aj sukormne vlastnene noviny) tiez niekomu patri a jeho nieci "dvor". "pozemok". Preto sa podla mna nemozno dovolavat slobody slova tak, ze redaktor musi vytlacit moj nazor, alebo ze majitel/prevadzkovatel stranky je povinny ponechat nejaku reakciu na stranke. Je to oblast, ktora by v ziadnom pripade nemala byt regulovana zakonmi, ale iba moralkou, teda vymazanie prispevku moze niekto hodnotit zhladiska morlaky ale nie z hladiska prava.

Hla, aky pekny priklad na diskusiu ktore veci by mali byt predmetom moralky, ale niezakonov. Preto si aj myslim, ze niektore veci, hoci su predmetom moralky (moralok je viac), nemali by byt predmetom zakonnej upravy. A nadhodim temu - preco by mali alebo nemali byt otazky moralky (napr. krestanskej, katolickej, budhostickej alebo inej) podchytene zakonnou upravou, teda ci by mal alebo nemal byt rozdiel medzi moralnymi normami a pravnymi normami.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group