ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

RE: moderné národy =totalitné masy
autor: Marián Šarkozy
e-mail: paimei@chello.sk
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 27-01-2006 15:32


Hayek rozlišuje dva druhy poriadku - veď vieme o čo ide, tak načo sa ťahať za slovíčka? Ak rozšírime pojem kresťanské hodnoty, tak ako to robíš Ty nakoniec sa k ničomu nedopracujeme lebo zistíme , že kresťanmi sme všetci a nikto. Nie je tam proste to vyhlásenie a ústava, bez ktorých si nevieme USA predstaviť, debata či tá ústava reprezentuje všeobecne kresťanské hodnoty by bola nekonečná a bez zmyslu. Celá tvoja argumentácia sa už nedrží témy článku o ktorom diskutujeme a ktorej typickým znakom je veta -fasizmus, nenachadzal dlho sympatizantov aj v USA? - vsetky myslienky nachádzajú samozrejme sympatizantov všade - ale aký potom má zmysel vôbec niečo rozlišovať, keď je teda všetko všade rovnaké?

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group