ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

RE: moderné národy =totalitné masy
autor: Marián Šarkozy
e-mail: paimei@chello.sk
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 26-01-2006 13:23


Potláča, ale na akom princípe? EU smeruje k vytvoreniu de facto obrovského národného štátu a chce vytvoriť z Európanov národ. Niet principiálneho rozdielu medzi národným štátom a víziou EU superštátu. Nevidím vôbec snahu zachovať princípy vyvažovania, na ktorých stojí americký systém. Základné predpoklady dobrého fungovnia EU sú ignorované. Žiadne poučenie z USA ústavy, len podivné technokratické experimenty. Dúfam, že ten projekt čoskoro stroskoce nakoľko nie je stavaný na obdobia neprosperity, na ktoré má byť dobré usporiadanie pripravené a dovedie Európu k totálnemu úpadku. Chvalabohu už to celé vlastne stroskotalo, len sa o tom akoby nevie a tvárime sa akoby nič - to je najkrajší doklad úplnej straty zmyslu pre realitu a impotencie, ktorá je pre ten projekt príznačná.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group