ISSN 1335-8715

25-01-2006   Branislav Jáger   Ideológia   verzia pre tlač

Koniec „nekresťanských“ konzervatívcov v Británii

Tak sa to konečne prevalilo. Stalo sa, čo sa muselo stať. Britská konzervatívna strana, celé desaťročia brániaca pozíciu takzvaného sekulárneho konzervativizmu, to nakoniec vzdala. Necelé dva týždne po zvolení svojho nového lídra verejne ohlasuje definitívny príklon na stranu ľavicového liberalizmu.

Reakcia na príspevok

RE: :) konzervativizmy na pohladanie
autor: D
pridané: 26-01-2006 7:45


Jednoznacnu nie....ale prave v Anglicku z historickeho hladiska je velmi lahke identifikovat liberalnu a konzervativnu agendu, hoci jeden "zlom" a priklon konzervativizmu na stranu "lavicoveho liberalizmu"(pretoze v strane su zastupene dve krydla, liberalne a socialnodemokraticke) ako ho autor nezmyselne nazyva. Stalo sa tak na konci 19teho storocia na prelome storoci. Zaujime, ze na toto sa uz Brano neodvolava, nesmuti za starym konzervativizmom bez liberalnych prvkov, ktore im aj vtedy pomohli zastresit cast volicskej zakladne starej liberalnej strany po vznikuj labour party, ktora nebola ochotna volit labouristov.

"Predpokladam vsak, ze to bude znamenat expanziu funkcii statu"
To by musel vyhlasit, ze sa priklana k Blairovi nehovoriac o tom, ze sa da preukazat, ze ta "expanzia" statu sa tyka aj konzervativcov, samozrejme v inych sferach ako labour party.
Prave liberali maju totis v agende najjasnejsie vyprofilovanu poziadavku na decentralizaciu moci, znizovanie byrokracie a zasahov statu do sukromia jednotlivca, tam, kde nema co hladat.
A minimalne jeden jesny dokaz som ti uz raz poskytol.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group