ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

moderné národy =totalitné masy
autor: Marián Šarkozy
e-mail: paimei@chello.sk
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 25-01-2006 12:35


Národné štáty, ktoré nahradili Európske monarchie a idea ktorých je v Európe stále živá, znamenali najstrašnejší úpadok politiky a kultúry, aký ľudstvo vôbec zažilo. Toto zjednocovanie "národov" na základe jazykovom etc... - proste tupým sčítavaním - dalo základ vzniku masy a predznamenalo totality, ba bolo nastúpením na cestu na konci ktorej bol Gulag a Osvienčim. Keď bolo Taliansko, či Nemecko rozdrobené, do viacmenej mestských štátov - aký kultúrny vzmach - renesancia, etc... čo priniesli tie nové Hegelovské obludy - národné štáty? Aký rozmach kultúry? Na akom spoločnom menovateli sa môžu zhodnúť miliónové masy? Len na nízkosti a barbarstve. Myslím, že aj USA by dnes boli na tom lepšie so slobodou, keby Lincoln prehral. A toto hnusné masové zjednocovanie dnes pokračuje v EU. Ktovie k akému hnusu nás to ešte dovedie.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group