ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

RE: .
autor: D
pridané: 25-01-2006 0:02


"Zase by sme museli definovat nasilie . Skor som mal na mysli ci si myslis, ze ci takym to sposobom sa da vnucovat cesta ?"

Nemusime, myslim, ze si vystacime s jeho beznym chapim, nemyslim si, ze by bol pre Teba problem predstavit si co znamena pouzitie nasilia a ze by sa to nejako zasadne lisilo od predstavy mojej.(nehľadajme širší zmysel)
Ak dieta respektuje svojho otca, otec ma autoritu a z nej vyplivajucu predsviedcaciu moc(to je kategoria moci akceptovana tak v politologii ako i sociologii). Tato moc sa moze stat zdrojom donutenia.(ci uz s pozitivnym ci negativnym zaujmom). Ak z nabozenskeho hladiska a v ramci socializacie ktoru podstupil prebera respekt voci autorite cirkvy, prebera jej jedinecnu poziciu vo vztahu medzi nim a bohom, "akceptuje" autoritu cirkvy, potom sa da pytat na mozne zneuzivanie tejto moci a v tomto zmysle aj donuteni, pretoze pokym veri veriaci
v tu jedinecnost a nezastupitelnost cirkvy vo vztahu k bohu, tak ma na vyber byt len zlym(pysnym a nielen ty, aj cirkev spochybnenie jej autority hodnoti takto)veriacim alebo poslusnym, nekritickym, oddanym veriacim.

"Predsa ho pocali dvaja ludia to je podla mna na nom ta pecat ludskeho."

Samozrejme ze to nesie pecat ludskeho v tomto zmysle.(ale to aj spolocne zariadena obyvacka). Specifikom moze byt pripad, ktory som spominal, ked v "tom" vidia ludsku bytost. Potom sa mi zda aj z hladiska ich socialneho okolia "prirodzene" aby v "nom" ani oni videli ludsku bytost.

"Mal som skor na mysli ak sa nenajde lokalne , nie globalne ."
Uz som sa stratil ;-)

"V poriadku , ale aky je konkretne rozdiel medzi jednodnovou opicou a jednodnovym babatkom (nemyslim teraz ich vyzor skor tie ich socialne interakcie )."

V oboch rovinach. V tom ako vnimaju to co sa narodilo rodicia a v tom, ako ako reaguje na ake socialne podnety to co sa narodilo.

OK respektujem.Psycholog ale v case oplodnenia vajica
vela vody nenamuti.
V podstate som sa chcel dopracovat k dileme, ci zivot zacina spojenim vajicka a spermie alebo az oddelenim buniek v pripade jv dvojiciek.
Neviem veru, zaskocil si ma.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group