ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

RE: takisto ocenujem uroven
autor: Braňo
pridané: 24-01-2006 21:51


1. "Upresnim otazku - Poznas nejaku inu velmoc , ktorej zahranicna politika v poslednych 50 rokoch priniesla také výrazné pozitivne exteranlity ?"

Aha, tak povedz ze chces pocut, ze zahranicna politika USA (ako jedinej velmoci z dvoch v poslednych 50 rokoch) priniesla niekolko pozitivnych externalit. (A tie negativne budeme pre lepsiu ilustraciu ignorovat...) ;-)

Co sa tyka Slovenska, tak ono nekupiruje americke hodnoty, ale zaujmy. Zial. Slovenske prioritne zaujmy su ovela blizsie (a som ich aj vymenoval) ako blizky, ci stredny vychod... Na jednej konferencii som mal moznost hovorit so smerackym tienovym ministrom obrany, ako som sa neskor dozvedel, a ten mal arabov tiez v zuboch, cize linia mozno ostane zachovana. Ktovie. Myslis, ze Fico bude podporovat tvorbu demokracie v Rusku? Tazko. A Lukasenko nam je prd platny, to bol od Fica dalsi "populizmus". Ostatni poslali tusim len ticho gratulacie a bolo...

2. Japonsko ma sice tovary, ale nie "moc". Vojenske kapacity su obmedzene. Tusim aj zmluvne, ci nie?

3. "Vo sferach svojho vplyvu sa ludi snazili o tom presvedcit a skor alebo neskor im dali moznost vyjadrit sa k tomu vo volbach."

Ano, toto bol tiez rozdiel. USA to robia tak, ze spravia volby a potom svojho kandidata (svoj zaujem) pretlacia. ZSSR to robil rovno pod diktatom a hrozbou nasilia.

V pripade nabozenstva som nenarazal na USA, ale na fakt, ze i so sirenim (svojho) nabozenstva sa da sirit moc.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group