ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

RE: Indiani
autor: Ján Gonda
e-mail: janygonda@recesia.sk
webstránka: http://www.recesia.sk
pridané: 24-01-2006 8:23


Ten vyrok som samozrejme myslel trochu nadnesene a najma z ekonomickeho meritka veci. Romco tiez Lukasa nepochopil, kedze asi nema paru o pojme "tragedia obecnej pastviny"...
S uvedenou reakciou mozno len suhlasit a dakujem za dovzdelanie. Avsak este dodam, ze momentalne z mne znamych domorodych Indianov mi pride na um meno Eva Moralesa. A ten v jeho pozicii civilizacnym prinosom pre Boliviu urcite nebude. No mozno maju to prerozdelovanie v krvi - co vsak nebolo a nie je naskodu, kym sa neukotvia v politickych funkciach takychto chudobnych krajin.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group