ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

RE: .
autor: D
pridané: 23-01-2006 22:34


Mas pocit ze slovo "vnucuje" sa spaja len s nasilnym vynucovanim si niecoho?

"za jej nepristojne spravanie ma byt odsudene na smrt nevinne dieta ."
Pochopitelne a rozhodne spravne, ze Ti je odporna takato predstava pri Tvojom ponimani podstaty ludskeho zivota. Co s tym mozem urobit? Mam ti hovorit, aky je Tvoj zaver "fuj", ked sa diametralne odlisuju nase vychodiska a ked viem, ze by som dospel k rovnakemu zaveru, keby som ich zdielal?

"Tak to som v soku . Prepac, ale mna prve napadlo koncentracny tabor a likvidacia tych, v ktorych nevidime ludsku bytost"
jasne, je to ako spomenut v koncetrak v suvislosti s tym, ze nevidis cloveka v krkovicke, ktoru si mal na veceru.(hoci sused budhista ho v nej vidi) Co je na organizme, ktory nie je schopny socialnej interakcie, ak nie je ludskou bytostou v ociach rodicov alebo ludi, ochotnych sa ho ujat ludske? Ze to "vyzera" ako clovek? Neviem citlivejsi priklad najst(sorry)...ale to aj mrtve ludske telo. Ale rozhodne sa z toho ani jedno neprejavuje specificky ako ziva ludska bytost.

"A ak sa nenajde ?"
Tak uz zrejme ani v tom druhom zmysle nejde o ludsky zivot.

"A u Teba je aky rozdiel medzi mladatom opice a cloveka?"
Napriklad taky, ze mlada opice vyrasta v socialnom prostredi opic, neprejavuje sa ako ludska bytost, nereaguje na socialne podnety ludske, z kvalitativneho hladiska nie je schopna vytvarat podnety ako ludska bytost, ani nemoze v zhladom na prve konstatovanie. Ale keby ta opic nejakym zazrakom(planeta opic) cohosi takeho schopna bola, nepozadoval by si pre nu taku istu ochranu ako pre ktorehokolvek lduskeho jednotlivca?

"No nie som embryolog, ale ucili ma ze ked vnikne spermia do vajicka je tu novy clovek , nie opica ani buk alebo husenica, ale skutocny clovek."
Mna to takto neucili. Citaty z ucebnic ale od Teba nebudem chciet.(apropo nikto to za opicu, ani buk ani husenicu nevydava, neprejavuje sa to ani ako jedna z tychto veci,nevidim pre to jeden rozumny dovod)

"Asi Ta neuspokojim, ale hovoria tomu tajomstvo."
Tak preco hovoris o jednom ludskom zivote, nie ludskych zivotoch?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group