ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

RE: takisto ocenujem uroven
autor: Juraj Brecko
e-mail: brecko@stonline.sk
pridané: 23-01-2006 22:20


1. Upresnim otazku - Poznas nejaku inu velmoc , ktorej zahranicna politika v poslednych 50 rokoch priniesla také výrazné pozitivne exteranlity ?
Slovensko je napriek znacnemu ludovemu antiamerikanizmu z politickeho hladiska od roku 1998 spojencom USA a tak nasa zahranicna politika kopiruje americke hodnoty. Fico bude podporovat skor Rusko ako Ukrajinu, skor Lukasenka ako jeho opoziciu.

2. Ale v priapde Japonska sa to stalo - niektore japonske produkty sa stali vaznym konkurentom domaceho priemyslu na americkom trhu

3. Americania maju zo svojich dejin naakumolavaný akysi know -how na vybudovanie spolocnosti kde sa dobre zije.Vo sferach svojho vplyvu sa ludi snazili o tom presvedcit a skor alebo neskor im dali moznost vyjadrit sa k tomu vo volbach.
Rusi chceli vo svojej sfere diktovat a neobtazovali sa s presviedcanim. Co sa tyka sirenia nabozenstva americania ho siria v spojeni zo zasadou nabozenskej slobody ( tak ako je to u nich doma)Komunizmus a islam sa nabozenskej slobodz desi.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group