ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

RE: !
autor: Zolo
pridané: 23-01-2006 17:13


Je rozdiel medzi piatou republikou a piatym Francuzskom. To je dolezite z dovodu, ze USA vznikli vdaka pomoci Francuzska.

Politicka kontinuita je sice pekn vec, ale tazko dosiahnutelna. Napriklad, minimalne americka obcianska vojna pretrhla politicku postupnost. V tom case to bola najvacsia vojna vsetkych cias. Rozdiel medzi USA pred obcianskou vojnou a po nej je podstatne vacsi, ako rozdiel medzi piatou francuszkou republikou a stvrtou. Pokial viem, tak pri prechode zo stvrtej republiky do piatej nestratil nikto zivot. Padlo niekolko politikov, ale povazovat to za nove Francuzsko je naivne.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group