ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

RE: Hnus
autor: Juraj Brecko
e-mail: brecko@stonline.sk
pridané: 23-01-2006 16:33


Ahoj Braňo
V prvom rade ocenňujem korektný spôsob našej diskusie . Teraz k tvojej otazke. Usudil som to na zaklade nasledovnej tvojej vety z clanku s predmetom Hnus : " Opat a znova sa opakuju heroicke ciny USA (uz v diskusii), ktore pomahaju k rozkvetu inych narodov (kde jasnym dokazom je J. Korea - mimochodom, toto je nieco podobne ako tvrdit, ze poskladana rubikova kocka je zlta)"
Ak teda nespochybnujes zasluhu USA na rozkvete Juznej Korei, nemusime o tom dalej diskutovat . Podme k externalitam
1) Poznas nejaku inu krajinu , ktorej zahranicna politika by priniesla take externality ( podobné rozkvetu JKOREI, JAPONSKA? NEMECKA )?
2) Je nieco zle na filozofii " Rozkvet inych narodov (teda rast demokracie,slobody a prosperity)je v súlade s nasimi zaujmami" ?Touto filozofiou premenili USA Japonsko z nepriatela na pomerne stabilneho spojenca.
3) Este ku korejskej vojne v 50 r. Tam naozaj neslo o ropu , ale len a len o zastavenie komunizmu. USA vtedy vladol demokrat Trumen , ktory sa tvrdo postavil komunizmu. Porozumel jeho zotročujúcej podstate a pokusil sa (aj za cenu materialnych a ludskych obeti ) Koreu vytrhnúť z jeho spárov. Prečo to urobil? Kvôli záujmom či ideálom? Aj aj. Bolo v súlade zo záujmom USA zastaviť šírenie komunizmu (zaujem) ,ale bolo to aj spravne ( ideal)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group