ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

RE: !
autor: Lukas Krivosik
pridané: 23-01-2006 14:38


"V skutočnosti má v Európe len niekoľko krajín dlhšiu štátoprávnu kontinuitu, než Spojené štáty."

- som napisal v clanku

Pokiaľ ja viem, tak vo Francuzsku maju piatu republiku, ktora vznikla v roku 1958. United Kingdom v roku 1800 a tak by sa dalo pokračovať. Kedy vznikla Madarska alebo Polska republika? Beriem najma to Svajciarsko a povedzme ze Svedsko. Ak si konzervativec, urcite chapes vyznamu statopravnej kontinuity a zrelosti ustavnych tradicii. Sucasne europskej staty casto tradiciu svojej statnosti odmietaju a preklinaju ju. Ved preco su vsetci taki ochotni rozpustit sa v beztvarej EU?!

Inak, to co som napisal, som napisal ako isty opacny a provokujuci pohlad nato, kto je ten stary a kto ten mlady. Samozrejme, vzdy sa to da otocit a tvrdit, ze Spojene staty na Kenu a Tanzaniu nemaju, lebo prvykrat sa clovek zjavil niekde vo vychodnej Afrike...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group