ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

RE: .
autor: D
pridané: 23-01-2006 1:08


Ale prevencia ako jediny nastroj je akceptovatelna len vtedy a dovtedy, pokial nejde o vrazdu.(cize pokym nevidis ludskeho jednotlivca v spojeni spermie a vajicka a len dovtedy pokym ten zivot nezacnes vidiet).
Cize ak to ponukas odporcom "interupcii od pocatia", je to ako mavnut rukov nad hoci par vyhasnutymi zivotmi, od ktorych by takato norma a hrozba trestu niekoho odradila. Keby tam bol zivot, bolo by mi uplne jedno, ci pri vrazde vrah riskuje aj svoj zivot, ci vrazdi z bezpecnej vzialenosti ako sniper alebo na kolene zbastelnou trhavinou, ktora mu moze odtrhnut si instalacii ruku.
Cize ked si niekto zoberie tieto argumenty bez zdoraznenia toho rozmeru v uvode za svoje, tak naozaj moze celkom spokojne pozadovat vymazanie trestneho prava.
Samozrejme, tie fakty maju svoju podla mna prijatelnu interpretaciu. Ked presviedcas o tom, ake dosledky a kam az budu zeny koli ochrane neexistujuceho zivota hnane, ako bude koli neexistujucemu zivotu ohrozeny existujuci, ale nie vtedy ked hovoris hovoris len o tom, ze koli ochrane jedneho zivota moze byt ohrozeny iny(vraha).


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group