ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

RE: Hnus
autor: Juraj Brecko
e-mail: brecko@stonline.sk
pridané: 23-01-2006 0:18


Ahoj Brano
Porovnaj si vyvoj v krajinach vo sfere sovietov a vo sfere americanov pocas studenej vojny. Napr. NDR a NSR.( alebo Rakusko a CSSR) Sovieti v ziadnej krajine nedopustili slobodne volby. V NSR vsak USA velmi skoro zaviedli system slobodnych volieb. Neskor sa slobodne volby konali aj v pravicovych diktaturach - J.KOREA, Chile a Japonsku.
Teraz sme vo sfere americkeho vplyvu, mame vsak neporovantelne vacsiu slobodu ako ked sme patrili do sfery sovietov.( pomysli len na rok 1968)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group