ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

RE: moja skusenost s antiamerikanizmom
autor: Juraj Brecko
e-mail: brecko@stonline.sk
pridané: 22-01-2006 23:47


Jan Pavol II ziskal vseobecny respekt bojom proti fašizmu,ale najmä proti komunizmu. V tomto jeho hrdinnom zápase mu boli USA prirodzenym spojencom. V ziadnom pripade ho nepovazujem za nepriatela USA.Nie kazdy nesúhlas s intervenciou v Iraku bol prejavom antiamerikanizmu. Je rozdiel medzi odmietaním vojny z dôvodu obáv o civilistov a medzi prirovnavaním Busha k Hitlerovi. Ján Pavol sa z Bushom stretol po irackej vojne a vyslovil svoj nesúhlas s intervenciou ,ale na druhej strane uznalivo hodnotil Bushov domáci boj na kulturnom poli - interupcie, homosexalne manželstva

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group