ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

RE: Hnus
autor: D
pridané: 22-01-2006 23:37


"Nemyslim si, ze individualne vlastnictvo je typickum institutom kmenov lovcov a zberacov."
Fajn, ale pamataj si prosim toto svoje konstatovanie.
Ja som take nic netvrdil, ved oni nepoznali "Locka", ale ti co sa tam stahovali ano a ked ich posudzujes Ty ako udajne "ekonomicky liberal", tato pozicia by ti mala byt vlastna. Ako chapali vlastnictvo indiani a ci je u nich mozne nieco take identifikovat(v pripade americkych indianov urcite ano) je uplne irelevatne.

O tych federalistoch sme sa bavili uz davnejsie pri inom clanku. A v hentom som sa o nich nic nedozvedel. Ale mozeme si zacitovat napr. z listov federalistov, ak ich teraz vecer niekde vyhrabem.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group