ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

RE: .
autor: tato
pridané: 22-01-2006 22:31


" Cisto mimochodom, hovori ti nieco pojem "shared space"? Je to velmi zaujimave, ale tam, kde odstranili z ciest vsetky znacky a ciary, kde zrusili chodniky a chodci mozu chodit, kde sa im zachce (rovnako tak auta), sa vsetci ucastnici cestnej premavky spravaju k sebe omnoho ohladuplnejsie a vyskyt kolizii je podstatne nizsi.. "

Neviem kde to testovali , ale ak by to bolo u nas myslim , ze nehodovost by pocas kratkej doby klesla . Predovsetkym, ale z dovodu , ze by nielen ze nebolo na com jazdit, ale by nemal aj kto .

"Coho sa ja obavam, je vnucovanie hodnot ludom prostrednictvom sily, hoci su tie hodnoty spravne. "

Ja tiez . To myslim uprimne . Na druhej strane tvrdim, ak trestame vodica auta za to, ze zrazil cloveka neumyselne a mozno aj nie vinneho za nehodu, povolujeme likvidovat ludsky zivot dokonca to povazujeme za pravo . Dopkonca toto pravo ideme rozsirovat na zabijanie chorych a starych ... Tam zas ja vidim, ze dopada tolerovanie interupcii a ich obhajoba pred spolocnostou .


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group