ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

RE: .
autor: Fefe
pridané: 22-01-2006 20:23


Nuz, zlepsuje sa aj stav vozoveho parku, v dnesnych vozoch prezijes havarie, pri ktorych by si sa pred 10-15 rokmi zarucene zabil a nezranis sa pri nehodach, po ktorych by si pred casom stravil par tyzdnov alebo mesiacov v nemocnici. Celkovo ale bohuzial nehodovost stupa.

Tvoja posledna veta je absolutne pravdiva a dava aj jednu z odpovedi na otazku, preco je to tak. Vacsina vodicov by pri nahodnej kontrole nezvladla test, ktory pisali v autoskole. Prilis vela pravidiel... Ale aj dalsie faktory, ako napr. fenomen kompenzacie rizika (ktory suvisi s vyssou pasivnou a aktivnou bezpecnostou dnesnych vozidiel), vyssia hustota dopravy (nie nevyhnutne aj intenzita!), nevhodne dopravne znacenie (na mnohych miestach priam katastrofalne), podstatne viac stresu ako kedysi atd...

Ale tusim sme uz znacne off topic... :)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group