ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

Indiani
autor: Ján Gonda
e-mail: janygonda@recesia.sk
webstránka: http://www.recesia.sk
pridané: 22-01-2006 17:31


Vystizny clanok, no nepovedal by som, ze indiani boli uplni ekonomicki analfabeti. Vyberam z jedneho mojho textu, cerpal som z FME:

"Vymedzenie vlastníckych práv si uvedomili už Indiáni na začiatku 17. stor., keď na Labradorskom polostrove založili územie pre lovcov kožušín bobrov. Skôr než do tejto oblasti dorazili bieli lovci kožušín, lovili Indiáni bobry spoločne. Keďže rástol na dopyt na nových trhoch, zdvíhala sa i cena bobrov a nastala núdza o tento zdroj. Tak si začali zakladať súkromné oblasti na lov a dokázali tak udržať bobrov na úrovni. Dosiahli to len vďaka stanoveniu vlastníckych práv, ktoré im umožňovali zodpovedne vlastniť prírodný zdroj."

Ak to zuzime aspon na tento bod, mohli byt indiani pre dnesnu civilizaciu bielych muzov aspon v niecom prinosom.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group