ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

RE: .
autor: romco
pridané: 22-01-2006 16:01


Akvinský zpochybňoval, kdy je stvořena duše. Mluvil z tehdejšího vědeckého přesvědčení, že dítě mužského pohlaví není dostatečně vyvinuté na to, aby mohlo být považováno za člověka (a tudíž mít duši), prvních čtyřicet dní těhotenství, a že dítě ženského pohlaví nemůže být pokládáno za plného člověka prvních osmdesát dní. To zřejmě vypovídá o vědeckém poznání té doby

http://prolife.cz/potrat/?kn=2&clanek=63&PROLIFE=7ad846eda265acb31d01ae17da1e0e9...

len dodam ze vysvetlenie o vtedajsom vedeckom poznani v tomto smere nie je argument. ani terajsie vedecke poznanie nam nepovie kedy je presne clovek clovekom ako jedincom.

jo a ked si zadas do googla heslo tomas akvisnky a potrat tak ti najde mnoztvo ale mnoztvo veci typu tohto

Scholastik Tomáš Akvinský v neskorom stredoveku tvrdil, že „infusio animae", teda vliatie duše, nastáva u mužského plodu na 40. deň a u ženského dokonca až na 80. deň. Z tejto koncepcie vychádzali všetky možnosti prerušenia tehotenstva do istého stupňa gravidity až do 19. storočia.
http://www.mia.sk/DE_TL/ZDRAV/DT_200012/09_12_01.ht...

takze pokladam to za overene, je mnoztvo ale mnoztvo odkazov na tuto temu na nete, ze akvinsky nepovazoval plod od pocatia za cloveka...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group