ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

RE: Hnus
autor: Lukas Krivosik
pridané: 22-01-2006 14:10


"Bud citujes, alebo robis plagiat. Vyber si... Autorske prava ti nehovoria nic, tak ako vlastnicke pri indianoch..."

Toto uz snad nie je mozne! Ani necitujem, ani nerobim plagiat. A tym padom nikoho autorske prava neporusujem. Precitaj si Chelemendikovu knihu, kde su vsetky tieto stereotypy, ktore su zhromazdene v uvode, spomenute. To neznamena, ze som ich odtial odpisal.

To je ako keby si povedal, ze recenzent Stefunkovej knihy je plagiator, lebo pise o obsahu tej knihy. Ostatne, v Chelemendikovej knihe su spomenute len tie myty, ktore bezne zacujes v debate v ktorejkolvek slovenskej krcme.

A neviem, o akych vlastnickych pravach u indianov hovoris. Jednak islo vacsinou o kmene lovcov a zberacov. Na druhej strane svoju podu casto predali za par caciek a ohnivu vodu.

"Preco by mala? Ved ste to povedali: pretoze jej ide o ROZKVET INYCH NARODOV."

Ale kde som take cosi napisal? USA ma zaujmy, ako kazda krajina, ale je fakt, ze americka zahranicna politika je v pozitivnom i negativnom zmysle viac idealisticka ako cynicka politika Francuzska alebo trebars Ruska.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group