ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

RE: .
autor: Fefe
pridané: 22-01-2006 12:52


Je tu jeden podstatny rozdiel: nasa spolocnost za dlhu dobu vyvoja dospela do stadia, ked az na par psychopatickych jedincov vsetci povazuju vrazdu za nieco hlboko amoralne (dokonca aj vacsina vrahov dobre vie, ze spachali nie velmi velmi zle). Inymi slovami, existuje spolocenska objednavka.

S interupciami je to ine - musime najprv dosiahnut stav, aby absolutna vacsina spolocnosti chapala potrat ako vrazdu, potom pripade aj spolocenska objednavka.

Ide o to, ze samotny zakaz nic neriesi - tak ako "zakaz vrazdy" v trestnom prave nezabrani zabijaniu, rovnako zakaz potratov nezabrani ich vykonavaniu. Preto hovorim o tom, ze je potrebne ludi presviedcat, argumentovat, apelovat na ich svedomie atd (a ja to v diskusiach s mojimi priatelmi robim). Je to na dlho, ale treba to robit.

Ak uzakonis trestnost nejakeho cinu skor, ako bude prevazna vacsina spolocnosti akceptovat jeho amoralnost, vykonas tym medvediu sluzbu svojej veci.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group