ISSN 1335-8715

20-01-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Sú Američania vôbec národ?

Sú Američania skutočným národom, alebo ide len o nesúrodý zhluk rasových a národnostných skupín bez zdieľanej kultúry a identity? Antiamerikanizmus je dôležitou súčasťou komplexu politických, ekonomických a filozofických bludov, ktoré dohromady vytvárajú (o)bludárium nacionálno-socialistickej identity nadpolovičného množstva Slovákov. Ak načúvame krčmovým slovenským „kulturtrégrom“, ktorí po lazoch a kopaniciach filozofujú nad problémami sveta, Američania žiadnym národom nie sú.

Reakcia na príspevok

RE: Hnus
autor: Lukas Krivosik
pridané: 22-01-2006 12:51


No musim povedat, ze svojimi reakciami mi zase raz D-ecko, Brano a roman potvrdili, ze co lavicovy liberal, to komunista.

"Tymto sa autor posunul o priecku za toho najvacsieho slovenskeho sedlaka... Taketo grcy (samozrejme bez citovania) su Lukasovi zial vlastne..."

Pani, ak nechodite medzi ludi a neviete, co si ludia rozpravaju, tak vas lutujem. Inak ten uvod je spracovany podla jednej kapitoly o Amerike z knihy rozhovorov Sergeja Chelemendika s nacionalno-socialistickym hitorikom Matusom Kucerom. Nepopieram, ze Kucera je odbornik na stredovek, ale to, co tam popisal o Spojenych statoch je blbost. Rovnako ako to, co si napisal ty.

A ten uvod, kde som zhrnul namietky beznych Slovakov voci Amerike uplne presne reflektuje, co si ludia hovoria a co si o Amerike myslia.

"Cize Europa nie je starobyla... Hm, dobreee. Tuto "scestnost" mozes aplikovat naozaj len v istom selektivnom redukovanom ponimani, samozrejme tak, aby ti vyhovovala Lukas."

Narazal som na vek Spojenych statov americkych a vek vacsiny modernych europskych STATOV. Este raz, Spolkova republika Nemecko vznikla v roku 1949. Nemecka risa vznikla ako jednotny stat az v roku 1871. Kedy vznikla SR? Kedy vznikla CSR?

Brano, precitaj si lepsie co som napisal.

"Kym, alebo cim sa tvorcovia genialnej americkej ustavy inspirovali? Kulturou a vedomostami starobylej antarktidy?"

Nie, jasne som tam napisal, ze americky narod nadvazoval na anglicku kulturu.

"Zda sa, ze antiamericky obludari posobia aj v Egypte, a siria famy o jeho starobylosti, pricom vznikol len tod nedavno. Odporna propaganda, no fuj..."

Cize americky kolonisti sa nechali inspirovat civilizaciou stareho Egypta? Nie celkom rozumiem tejto narazke. A co vobec maju dnesni arabski obyvatelia Egypta so starymi Egyptanmi???

"Boj dobrosrdecnej altruistickej zahranicnej politiky USA voci zlu... Smiech cez slzy..."

Ja som pisal aj o odvratenej strane americkej spolocnosti (kolonie zozierane chamtivostou a podobne).

"Odkedy sa VOLNY POHYB OSOB premenoval na benevolentnu imigracnu politiku?"

Odkedy sa ilegalna migracia cez Rio Grande nazyva "volny pohyb osob"??? To je snad tvoja fantazia, Brano. To je ako ked si ma presviedcal, ze korporacie podporuju multikulturalizmus. Nuz, podporuju, ked im hrozia zaloby za nedodrzanie zakonov o zlocinoch z nenavisti a sexualneho harasenia (vid Hanusov clanok v poslednom .tyzdni o bordeloch na Wall Street).

Proste tebe Brano, ked nieco nepasuje do demagogie, tak sa nehanbis spojit aj nemozne...

"Rwanda"

Ved nikto nebranil ktorejkolvek zo starobylych europskych demokracii (napr. byvali kolonialni pani Rwandy: Nemecko a Belgicko) aby zasiahli. Preco by mala Amerika zasahovat kdekolvek? Navyse po Clintonovom debakli v Somalsku...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2022 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group